субота, 9. октобар 2021.

Partizan - Studentski centar 79-57

Rutinska pobeda protiv studenata iz Podgorice za maksimalan učinak nakon 3. kola. Nažalost, Dalas je povredio skočni zglob na startu poslednje deonice i videćemo da li će biti spreman za košarkaški klasiko u Zagrebu. Sve što je debitant u ovom takmičenju uspeo da učini na ovom meču bilo je vođstvo u svom prvom napadu, odmah smo odgovorili serijom 9-0 i 1/4 završili sa dvocifrenom razlikom i sa primljenim jednocifrenim brojem poena (20-9). Najlošije smo izgledali u prvoj polovini 2/4, pa je na teren ponovo morala startna petorka koja nam je vratila finu prednost na poluvremenu (37-23). I u nastavku smo bili agresivni u odbrani, a to se najbolje videlo u poslednjoj četvrtini kada 5 minuta protivniku nismo dozvolili da postigne ni poen iako je utakmica odavno bila rešena. Mirisalo je u jednom trenutku da će razlika otići i preko 30 (75-47), ali su na kraju gosti malo ublažili poraz. Zamerka na prevelik broj izgubljenih lopti i dozvoljen skok u napadu gostima, ali nema sumnje da će se na tome raditi u nastavku sezone. Pre utakmice Ubica je dobio priznanje od ABA lige, a poseta na tribinama će biti sigurno najveća u ovom kolu, iako ne deluje tako zbog veličine dvorane. Osim Glasa, koji je zaradio povredu oka na treningu, svi igrači sa klupe su dobili šansu a, očekivano, Rodi nije bio u sastavu jer se tek priključio ekipi nakon izolacije. Idemo dalje, sledi derbi sa Cibonom u petak u Zagrebu, duel dva neporažena tima. Volim Partizan!

Partizan: Punter 12, LeDay 6, Zagorac 8, Avramović 7, Koprivica 3, Dangubić 7, Smailagić 13, Miletić 5, Moore 6, Glas, Trifunović 10, Madar 2.