петак, 15. октобар 2021.

Cibona - Partizan 61-79

I sa trećeg gostovanja u Hrvatskoj vraćamo se sa trijumfom i sada smo usamljeni na čelu tabele. Odavno nije bilo toliko publike u "Draženovom domu" i verovatno tribine u Zagrebu više neće biti tako ispunjene ove sezone, sve do nekog našeg sledećeg dolaska. Cibona je bolje otvorila utakmicu, povela 4-0, (ispostaviće se da će im to biti i jedino vođstvo), trebalo nam je više od 4 minuta da postignemo prve poene, a onda je Zek zakucavanjem uz faul najavio našu seriju 18-0 i svoju odličnu partiju večeras. Na prvi mali odmor odlazimo sa dvocifrenim plusom (11-22), a zanimljivo je da je istim rezultatom Cibona dobila 1/4 kada smo se sastali na turniru u Opatiji. Kada je u finišu druge deonice na semaforu stajalo 27-41 izgledalo je da će derbi biti rešen već na poluvremenu. Međutim, Cibosi prave seriju 10-0 i na polovini meča i dalje ostaju u igri (37-41). Uspeo je domaćin da priđe na samo poen zaostatka u finišu 3/4 (50-51), ali smo sa 2 ubačene trojke odmakli na 50-57 pred odlučujuću deonicu. Ponovo smo stegli u odbrani, pogađali u napadu, vratili dvocifrenu prednost i na kraju rutinski i ubedljivo slavili. Rodi upisao prve minute, a i poene, u ABA ligi, Dalas pogodio 3 trojke (sve na isteku napada), Zagor kapitenski, Smaja je brzo zaradio 3 lične što je uticalo na manju minutažu i slabiju igru, Balša podelio 2 rampe, Kevin nije bio šuterski raspoložen iako je bio najefikasniji (zajedno sa kapitenom) posle Zeka, koji je, bez dileme, igrač utakmice. Idemo dalje, sledi premijera u Evrokupu u utorak kada ćemo gostovati Hamburgu. Nadamo se dobrom startu i u tom takmičenju. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs 3, Punter 10, LeDay 24, Zagorac 10, Avramović 6, Koprivica 2, Dangubić 8, Smailagić 2, Moore 9, Glas, Trifunović, Madar 5.