уторак, 19. октобар 2021.

Hamburg - Partizan 97-106

Prvo pa 100-tka! Trijumf na gostovanju u Nemačkoj na otvaranju Evrokupa, protiv rivala koji je celu utakmicu igrao veoma agresivno, pa moramo da budemo zadovoljni i, osim pobede, što nam nisu povredili nekog igrača. Niko nije očekivao "neizvesnu" završnicu nakon naše najveće prednosti početkom treće deonice (43-71), i do nje sigurno ne bi ni došlo da sudije nisu dozvoljavale domaćinu grubu igru i tako im pomogle da ne dožive katastrofu na svom terenu. Prvi put smo se ove sezone susreli sa timom koji igra "trči i šutiraj" košarku, i trebala nam je jedna četvrtina da se naviknemo, ubacimo ih u našu mašinu i rešimo utakmicu već na poluvremenu (40-61) i to bez ijednog Zekovog poena. Šutirali smo u neverovatno velikim procentima, Madar i Dalas su zatrpavali koš protivnika trojkama, Panter dugim dvojkama, a ni i ostali igrači nisu pucali ćorcima. Uporni domaćini nisu se predavali, još kada su osetili vetar u leđa od sudijske trojke dodatno su se napalili i kidisali na svakog našeg igrača sa loptom. Bukvalno su pravili po nekoliko faulova u sekundi. Ipak, stečena prednost i naš kvalitet nisu im dozvolili više od časnog poraza. Opet smo imali veliko broj izgubljenih lopti, ne bi ih bilo toliko da je bilo normalno suđenje, a za pohvalu je kako smo šutirali slobodna bacanja (24/25). Panter je bio najefikasniji, Balša upisao 2 rampe, dok je Smaji jedan skok falio za prvi evro dabl-dabl. U igru jedino nisu ulazili Rodi i Glas, oni su još roviti za utakmicu sa ovakvim ritmom pa je dobro što su je preskočili. Kao i uvek kada igramo u Nemačkoj, imali smo veliku podršku sa tribina. Idemo dalje, sledi duel sa Krkom u subotu u Pioniru, prilika da nastavimo pobednički niz i još malo porastemo kao ekipa. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs, Punter 26, LeDay 8, Zagorac 6, Avramović 7, Koprivica 6, Dangubić 10, Smailagić 13, Moore 17, Glas, Trifunović, Madar 13.