субота, 20. март 2021.

Partizan - Mornar 83-75

I to se konačno desilo! Nakon 7 vezanih poraza uspeli smo da slavimo i to protiv ekipe koja će verovatno igrati u plej-ofu. U prvih 10 minuta viđena je rezultatska klackalica, a četvrtinu smo završili sa prednošću (18-16). Mornar je bolje otvorio drugu deonicu, ali im nismo dozvolili da se ozbiljnije odlepe, a serija 11-0 u finišu prvog poluvremena, donela nam je +6 na velikom odmoru (42-36). Istu prednost smo zadržali i nakon 3/4, a pobedu uz mirnu završnicu donela nam je nova serija, ovaj put 8-0 na otvaranju odlučujuće četvrtine. Krenuo nas je šut za 3, pogađali su Markus, Ogi i Džoš, u jednom trenutku smo došli i do +16 (79-63), pa smo utakmicu rutinski priveli kraju. Raša je upisao novi dabl-dabl (18 poena, 13 skokova), a Mozli se vratio iz povrede sa 10 poena i tako bio jedan od bitnijih šrafova u našem timu. Prva pobeda Ace Matovića, nadamo se da će ih biti još. Više nemamo utakmice tokom nedelje, pa imamo dovoljno vremena da se spremimo za svakog protivnika, a uskoro bi trebalo i da budemo kompletni. I sledećeg vikenda igramo na istom mestu, ali ćemo gostovati Megi. Volim Partizan!

Partizan: Paige 14, Dangubić 9, Stefanović, Jaramaz 11, Veličković 3, Perkins 12, Jovanović, Janković 4, Radovanović, Thomas 18, Trifunović 2, Mosley 10.