недеља, 14. март 2021.

C.zvezda - Partizan 73-64

Novi poraz, sedmi zaredom u ABA i nastavak posta još od početka godine i pobede u Splitu. Očajno šutersko veče, pogotovo van linije 6.75, postigli smo samo 2 trojke, nijednu u drugom poluvremenu. U drugoj deonici smo bili najlošiji, dozvolili protivniku da dođe do velike prednosti (35-19), pa smo do kraja meča bezuspešno jurili rezultat. Nidža je otvorio utakmicu sa dva promašena zicera, ali i sa 2 efektne rampe, a sve poene je ubacio u drugom delu. Mali Radovan se hrabro borio, kao i roviti kapiten, a Markus nije naštelovao ruku za ovaj duel (0/5 za 3, kao i Dangubić). Ogi ispod svojih mogućnosti, Trifa loš, a Raša je uspeo da upiše dabl-dabl (17 poena i čak 14 skokova). Drugačija bi situacija bila da je bar Mozli igrao, sigurno ne bismo primili toliko lakih poena pod košem. Osim od ranije povređenog trija i premalo igrača u rotaciji, trener se večeras odrekao i Džošove pomoći. Dao mu je šansu ali, posle nepunih 2 minuta na terenu, rešio je da je bolje za ekipu ako ga zakuca za klupu. I dalje se nadam da će Trej Dreksler biti vraćen sa pozajmice i zaigrati u prvom timu pre kraja sezone. U subotu dočekujemo Mornar, možda debituje mladi plej Mihailo Petrović koji je doveden tokom nedelje. Volim Partizan!

Partizan: Paige 4, Dangubić 6, Stefanović, Jaramaz 10, Veličković 6, Perkins, Jovanović, Janković 12, Radovanović 4, Thomas 17, Trifunović 5.