субота, 27. март 2021.

Mega - Partizan, nedelja 12h

Sutra gostujemo Megi u hali gde oba kluba igraju svoje utakmice kao domaćini. Igra se u ranom terminu u kojem mi nismo nastupali ove sezone a oni jesu (plus se noćas pomera sat unapred pa će izgledati da se igra još ranije), ali to ne sme da nam bude nikakvo opravdanje. Ekipa Vlade Jovanovića igra odlično (14-8) i sve do prošlog kola bili su u borbi za plej-of. Sada su i oni ispali iz trke, ali će želeti da uzmu najveći skalp na Jadranu. Nisu to uspeli u prošlom našem duelu, Raša ih je sprečio košem u poslednjim sekundama (79-77) iako je bio jedan od najloših na terenu do tog trenutka, a protivnik je u prvom poluvremenu vodio i sa 19 razlike. Dosta toga se promenilo od tada, nema više trenera i nekoliko igrača u našem timu i verovatno ćemo gledati drugačiji razvoj igre na terenu. Nama se vratio Mozli prošlog vikenda, a i Mika je počeo sa treninzima pa bi i on mogao da dobije neki minut posle dužeg vremena, dok je Zagor i dalje van stroja. Mega će nas sutra ugostiti osmi put u ABA ligi, a skor je ubedljivo na našoj strani (6-1). Evo svih rezultata po sezonama...

2013/14 Mega - Partizan 76-81
2014/15 Mega - Partizan 73-75
2015/16 Mega - Partizan 76-59
2016/17 Mega - Partizan 80-87
2017/18 Mega - Partizan 89-102
2018/19 Mega - Partizan 74-81
2019/20 Mega - Partizan 77-98