уторак, 29. децембар 2020.

Venecija - Partizan 59-79

Uvek je dobro kad se dobije utakmica, bez obzira što nije bila rezultatski bitna, a nama posebno znači jer se nismo puno radovali ove sezone. Danas smo videli dva različita poluvremena našeg tima - u prvom kako ne treba da se igra, i u drugom kako treba. I ovaj duel smo loše otvorili, da Markus nije ubacio 2 trojke verovatno ne bi bili dvocifreni posle 1/4, i izgledalo je da ćemo ponoviti katastrofalno šutersko veče iz Novog Mesta. Domaćin je bez trunke znoja na prvi mali odmor otišao sa prednošću 18-11, a već na otvaranju druge deonice stekao i dvocifrenu razliku. Opet nam dominacija u skoku (10 više uhvaćenih lopti) ništa nije značila u prvom poluvremenu, pristup meču je bio sraman i bez ikakve energije pa je rezultat na velikom odmoru bio još i dobar za nas (33-27). Sa istim ambicijama smo krenuli i u nastavku i tako je bilo sve do polovine 3/4 kada je na semaforu stajalo 43-34. A onda je Raša uzeo stvar u svoje ruke, isto kao i u onom beogradskom meču kada je probudio celu ekipu u ovoj deonici. Vezao je par poena, pridružili su mu se i ostali i, za manje od 5 minuta, preokrenuli smo na 43-55, uz neverovatnu seriju 21-0! Dovoljna je bila samo polovina jedne četvrtine da odigramo kako treba pa da rešimo pitanje pobednika. Zašto tako ne izgledamo u većem delu utakmice i ne igramo protiv svih timova, to je pitanje na koje izgleda niko nema odgovor. Do kraja smo nastavili u istom ritmu, samopouzdanje je raslo kod igrača, čak je i Trifa namestio ruku, pa smo došli do još jednog ubedljivog trijumfa protiv Venecije. Šteta što ne igramo češće sa njima, skor bi nam bio mnogo bolji nego ovaj do sada ostvareni. Nidža je bio najzapaženiji na parketu, ne zbog igre nego novog imidža (posle frizure na red su došli brkovi), Mozli se jedini nije upisao od igrača koji su igrali, a Ubica nije imao potrebe da ulazi. Lepo je što smo ovu sumornu godinu završili pobedom, bilo bi lepo da i narednu započnemo na isti način. Za vikend gostujemo Splitu, prilika da igrači pokažu da ova partija iz drugog dela meča nije bila slučajna. Volim Partizan!

Partizan: Mika 2, Miller-McIntyre 9, Zagorac 2, Paige 11, Dangubić 7, Jaramaz 12, Veličković, Janković 8, Thomas 17, Trifunović 11, Mosley.