субота, 9. март 2019.

Partizan - Igokea 67-57

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Prošle sezone smo Igokei ubacili 117 poena, a večeras su oba tima ukupno postigla 124. Znalo se da nema šanse da ponovo bude NBA rezultat, ali niko nije mogao da pretpostavi da će biti baš ovako neefikasna utakmica. Od samog starta krenuli su promašaji na obe strane, trebalo je da prođe više od 2 minuta da bi videli prve poene. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a na prvi mali odmor odlazimo sa minimalnom prednošću (14-13). Ni u drugoj deonici nije bilo ništa bolje. Mučili smo se sa organizacijom napada pa je neplanirano morao da uđe roviti Aleks ali ni on nije uspeo da razigra saigrače i poveća broj poena na našoj strani semafora. Ipak, uspeli smo do poluvremena prednost da podignemo na +8 (31-23). Zagor i dalje nesiguran, nikako da povrati samopouzdanje sa početka sezone, česte pauze zbog povreda su puno uticale na to. Ni Markus nije ličio na sebe u prvom delu igre, tek u nastavku je uspeo da pogodi nešto ali uglavnom prilikom prodora, a sa distance ništa. U 3/4 smo održavali razliku stečenu na poluvremenu, a tek u poslednjoj četvrtini smo konačno dali gas, u jednom trenutku imali i maksimalnih +16, i rutinski priveli utakmicu kraju. Ubica je uneo energiju koja je nedostajala, probudio ostatak tima, i tako najavio protivniku da će bodove spasa morati da potraži u poslednjem kolu. Kengur nastavio sa dobrim partijama, a Gega, osim što je bio dobar u odbrani, bio je i vrlo efikasan za njegove standarde. Mali Trifa dobio šansu ranije nego što se očekivalo, dok je rezultat još bio neizvestan, sigurno će mu ukazano poverenje značiti da radi još više na treninzima. Vanja, Ali i Ogi su propustili ovaj meč. Idemo dalje, do početka plej-ofa imamo utakmicu u Železniku sledeće subote, ne sumnjam da ćemo novom pobedom najaviti borbu za prsten. Volim Partizan!

Partizan: Janković N. 6, Paige 8, Trifunović, Sy 2, Gegić 8, Veličković 7, Pecarski, Zagorac 5, Renfroe, Janković S. 5, Landale 17, Gagić 9.