недеља, 3. март 2019.

C.zvezda - Partizan 70-68

Prekinuli smo pobedničku seriju u ABA ligi, i verovatno ćemo protiv istog tima igrati i u polufinalu plej-ofa. U poslednjih 10 sekundi imali smo čak 2 napada za pobedu ili produžetak ali Markus i Vanja nisu bili precizni. Šteta, mogli smo da slavimo na ovom gostovanju u Pioniru, u atmosferi koja je bila skoro kao u pozorištu, i tako napadnemo i poziciju broj 2 do kraja ligaškog dela. Rezultatska klackalica bila je od početka utakmice, a na veliki odmor smo mi otišli sa prednošću (34-32). Moglo je da bude i ubedljivije da nismo olako ispustili +8. Loš start 3/4 nas je izbacio iz ritma pa je protivnik uspeo da se odlepi ali smo se vratili u igru pred poslednju deonicu. Završnicu smo igrali bez Aleksa, našeg najiskusnijeg igrača, jer je morao da izađe zbog povrede, a sudije se nisu oglasile nakon fudbalskog starta nad njim i očiglednog faula. Nadamo se da nije ozbiljnije povređen. U samom finišu nam je nedostajala koncentracija i pametnija rešenja u napadu pa smo pobedu prepustili domaćinu. Vanja odličan u prvom, a Ogi u drugom poluvremenu. Kengur i Nidža bi bili bolji da nisu bili opterećeni ličnim greškama, a falili su poeni Banđe, Markusa i Gangule. Zagor je igrao prvi put od utakmice sa Ritasom ali je večeras više bilo raspoložen za asistencije nego koševe. Ubica igrao samo u prvom poluvremenu ali bez učinka, Gega proveo bukvalno 2 sekunde na terenu, a mali Marko jedini nije ulazio. Ali i Stefan Janković nisu bili u protokolu za ovaj duel. Idemo dalje, u suboti nam dolazi Igokea, prilika da se vratimo na pobednički kolosek. Vidimo se u Pioniru, u onom ambijentu koji je i proslavio ovu dvoranu. Volim Partizan!

Partizan: Janković N. 9, Paige 4, Sy 2, Marinković 13, Jaramaz 12, Gegić, Veličković, Pecarski, Zagorac 5, Renfroe 8, Landale 13, Gagić 2.