субота, 23. март 2019.

C.zvezda - Partizan 106-101*

Izgubismo posle produžetka...

Nismo uspeli da napravimo brejk, ali se ekipa muški pošibala za favorizovanim protivnikom na njegovom terenu i još jednom pokazala da nije slabija iako je dosta jeftinija na papiru. Domaćin je bolje otvorio utakmicu i već posle prve deonice došao do dvocifrene prednosti (21-11). Na 4 minuta do odlaska na veliki odmor stekli su i večeras maksimalnih +11 (30-19), ali ni to nas nije unervozilo i, malo po malo, istopili smo zaostatak na samo -1 (36-35), i mnogo mirnije dočekali poluvreme. U nastavku smo krenuli silovito, vrlo brzo preokrenuli rezultat u našu korist, a sredinom 3/4 i mi imali +11 (41-52), ali smo im dozvolili nekoliko otvorenih trojki, pa su se vratili u meč već do kraja treće deonice (60-63). Ona primljena u poslednjim sekundama nam je najmanje trebala. Protivnik je nastavio da pogađa i na otvaranju poslednje četvrtine, i serijom 8-0 pokušao ranije da reši pitanje pobednika, ali nas ni to nije slomilo pa smo opet uspeli da se konsolidujemo i stignemo ih. Ko zna šta bi bio do kraja regularnog dela da se Ubica nije povredio 3 minuta pre završetka. Ostao je kapiten da leži na parketu držeći se za koleno, i sa bolnom grimasom na licu napustio je teren uz pomoć saigrača. Ni to ga nije sprečilo da sa klupe nastavi da bodri ekipu, nadamo se da će biti spreman za borbu i naredne subote. Aleks je preuzeo odgovornost u tim trenucima i pogodio za produžetak 2 sekunde pre kraja. U dodatnih 5 minuta viđena je rezultatska klackalica, a onda je u finišu ušao Gangula i rešio utakmicu. Na žalost, ne u našu korist. Od starta se videlo da nije psihički spreman večeras. Počeo je u startnoj petorci i za 3 minuta igre uspeo da promaši zicer i nepotrebno zaradi 2 lične greške. Trinki ga je poslao na klupu gde je presedeo sve do 2 minuta pre kraja produžetka kada je Kengur morao napolje zbog 5.lične. Minut pre kraja napravio je namernu ličnu uz primljene poene što je protivnik iskoristio da dođe do kapitalnih 5 poena prednosti i mirno dočeka sam finiš. Neverovatna glupost jednog od najiskusnijih igrača u našim redovima. Vanja odličan iako je lošije počeo, Kengur nije bio raspoložen kao na nekim prethodnim duelima ali je ispoštovao svoj prosečan broj poena. Dvocifreni su još bili Ubica, Aleks i Zagor, a Markus je opet šuterski postio, plus je i on ranije napustio igru zbog isključujuće lične. Ogi slab, ostali solidni. Mali Marko i Gega nisu bili u protokolu ovaj put. Šteta za propuštenu šansu da već za 7 dana obezbedimo finale ali nema kukanja. Nastaviti sa jakim treninzima i izboriti se za majstoricu. Vidimo se u Pioniru sledećeg vikenda. Volim Partizan!

Partizan: Janković N. 8, Paige 3, Sy 9, Marinković 20, Jaramaz 1, Veličković 11, Zagorac 10, Renfroe 14, Janković S. 4, Landale 17, Gagić, Nikolić 4.