среда, 19. децембар 2018.

Partizan - Turk Telekom 87-72

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Ubedljiv trijumf za prolaz u top 16! Navijači su ispunili tribine iako je danas velika slava, a igrači su im se odužili sjajnom utakmicom i rutinskom pobedom, bez stresa i neizvesne završnice. U meč smo ušli motivisani, posle minut i po već vodili 9-0 zahvaljujući Alekseju koji sa 2 trojke najavio crno-belo veče. Gosti su se trgli i na trenutak preokrenuli rezultat ali to je bilo sve što su uspeli da urade. Iz četvrtine u četvrtinu prednost je rasla, da bi u poslednjoj deonici narasla i na maksimalnih +19. Zagor i Gangula su bili najraspoloženiji za igru (Gangula bi bio igrač utakmice da nije loše izvodio slobodna bacanja), a i ostali su dali svoj doprinos plasmanu u narednu fazu Evrokupa. Posle dužeg vremena videli smo i malog Marka na terenu, a pred kraj šansu je dobio i Gavrilo. Potez utakmice, a sigurno i poslednjeg kola ovog takmičenja, je kucanje Banđe iza leđa u prvom poluvremenu. Nastavljen je pobednički niz, upisali smo i četvrtu pobedu zaredom nakon pauze, a verujem da uspešnu seriju nećemo prekinuti do kraja godine. U subotu nam stiže Cedevita u goste, prilika da opet napunimo Pionir i upišemo novu recku. Vidimo se na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Paige 10, Sy 7, Marinković 5, Gegić 3, Veličković 4, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 18, Janković 12, Landale 6, Gagić 13, Nikolić 9.