субота, 22. децембар 2018.

Partizan - Cedevita 71-76

Stigoh iz Pionira, izgubismo...

I treću sezonu zaredom Cedevita uspeva da nas pobedi na našem terenu u ligaškom delu takmičenja, i to sa većom razlikom nego mi njih u Zagrebu na otvaranju sezone. Presudila je loša 2/4 i očajan šut tokom celog meča, kako iz igre tako i sa penala. Na poluvreme smo otišli sa -12, ali smo odlično počeli u nastavku i za nepuna 4 minuta prišli na samo -1. Gosti uspevaju da odbiju naš nalet i odbrane vođstvo, ali smo ipak u malo boljem raspoloženju ušli u poslednju deonicu jer smo uspeli da prepolovimo minus sa poluvremena. Opet dobro otvaramo četvrtinu i posle Zagorove trojke opet prilazimo na -1, a Cedevita, tačnije Cook, ne uspeva da uzvrati istom merom. Konačno imamo priliku za preokret ali Zagor, čini se malo ishitreno, ponovo pokušava da pogodi tricu ali ovaj neuspešno. U sledećem napadu primamo trojku, protivnik se ponovo odlepljuje, i na 5 minuta pre kraja zaostajemo 8 poena. Poslednju šansu propuštamo u samom finišu kada Markus promašuje iz izgledne pozicije pri rezultatu 68-71 (32 sekunde pre kraja), Edo Murić to kažnjava trojkom i pobednik je bio odlučen. Usledio je prekid od 20 minuta nakon što su sudije otišle u svlačionicu zbog gađanja sa tribina pa se čekalo da jedan deo tribine bude ispražnjen kako bi se utakmica privela kraju. Samo smo krivi za poraz, imali smo nekoliko situacija za lake poene na obruču ali smo hteli poen više u tim napadima, usledilo bi dodavanje za šut spolja, koji nije ulazio u tim pokušajima. Za razliku od protivničkog tima, kod nas niko nije bio šuterski raspoložen, niko nije mogao da postiže poene u seriji a ni da stane na loptu kad je trebalo. Prve minute u svetom dresu upisao je i mladi Tanasković, ali neće po lepom pamtiti svoj debi. Šteta, prekinuli smo pobednički niz i porazom zatvorili ovu godinu u Pioniru. Čeka nas još gostovanje u Ljubljani sledećeg vikenda, na novi neuspeh ne smemo ni da pomislimo. Glavu gore, nastavi da treniraš još jače. Volim Partizan!

Partizan: Paige 14, Sy 8, Marinković 11, Gegić, Veličković 12, Pecarski, Tanasković, Zagorac 10, Janković, Landale 12, Gagić 4, Nikolić.