недеља, 16. децембар 2018.

Partizan - FMP 83-77

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Teže nego što se očekivalo došli smo do novog trijumfa, trećeg zaredom nakon pauze. Loše smo počeli pa su gosti od starta bili u prednosti i na prvi mali odmor odlazimo sa -5. Ništa bolje nije bilo ni u 2/4. FMP dolazi do 8 poena prednosti, a onda Vanja dalekometnom trojkom najavljuje preokret. Jedina trica koju je ubacio večeras ali, ispostaviće se da će biti i ključna. Minut pre kraja prvog poluvremena preuzimamo vođstvo i na poluvreme odlazimo sa +1. U trećoj deonici nismo nikako uspevali da se odlepimo, i tek na 6 minuta pre kraja utakmice dolazimo do dvocifrene prednosti (+11). Činilo se da smo ih tada konačno slomili, ali dozvoljavamo protivniku seriju od 7:0 i ulazimo u neizvesniju završnicu. Ipak, nismo ponovili poslednji minut iz Vilerbana, pa smo malo ranije rešili pitanje pobednika. Centri su odigrali ključnu ulogu u ovom meču, Kengur u prvom a Gangula u drugom poluvremenu. Zagor prvi put posle operacije igrao bez maske, očekujemo da vrlo brzo bude u formi u kojoj je bio pre povrede. Gega odličan u odbrani, a Ubica kapitenski podigao ekipu kad je trebalo, i bacanjem na parket podsetio saigrače čiji dres nose. Treba reći i da su gosti bili oslabljeni neigranjem Apića, njihovog najboljeg igrača. Idemo dalje, već u sredu nas čeka odlučujući meč u Evrokupu, nadamo se da će dan ranije ostali rezultati iz naše grupe ići nama u korist. Vidimo se opet na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Paige 8, Sy 9, Marinković 8, Gegić 5, Veličković 6, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 10, Janković 2, Landale 16, Gagić 16, Nikolić 3.