уторак, 31. октобар 2017.

Limož - Partizan 92-83

Treći poraz u Evrokupu a ovaj put je odlučila poslednja četvrtina gde smo skroz stali. Iako bez Novice i Samarda, dva bitna šrafa našeg tima, držali smo se u većem delu susreta. Domaćin je bolje počeo, stekao prednost koja nije bila velika (najviše +8) ali je nisu ispuštali sve do 27.minuta kada smo mi prvi put poveli (63-61). I umesto da tada mirnije nastavimo i uvedemo Limož u nervoznije minute zbog izgubljenog vođstva, dozvolili smo im seriju od 8-0 i više nismo imali snage, a ni pameti, za preokret. Tokom celog meča smo loše gradili naš koš pa su uhvatili mnogo lopti u napadu, bolje su šutirali za 3 a nisu promašili nijedno slobodno bacanje. Đoko i Gavrilo su ranije završili utakmicu zbog ličnih grešaka a Obrad nije ni igrao zbog bolesti. Falile su nam trice, Vanja tek u drugom uspeo da ubaci dve a Miha je tek tada uspeo prvi put da šutne ali neprecizno. NWG odličan, Miller nešto slabiji iako najefikasniji a Gavrilo odigrao svoj najbolji meč u svetom dresu. Biće to druga pesma sa Samardom i najavljenim pojačanjem. Idemo dalje, imamo 6 dana odmora do sledeće utakmice. Trenirati još jače i nastaviti sa pobedama u ABA ligi. Volim Partizan!

Partizan: Miller 17, Williams-Goss 14, Tadić, Aranitović, Marinković 14, Pecarski 4, Gavrilović 10, Andrić, Čakarević 9, Stevanović 7, Šalić 8.