петак, 27. октобар 2017.

Cibona - Partizan 74-90

Lakše nego što je iko očekivao protutnjali smo Draženovim domom i rutinski trijumfovali. Sve što smo dozvolili Cibosima bilo je vođsvo od 12-7, okrenuli smo ih do kraja 1/4 i prednost više nismo ispuštali do kraja. Do dvocifrene razlike smo došli već u 2/4, briljirao je tada Miha sa 4 trojke, Samardo ga je pratio pokazavši da će biti veliko pojačanje a NWG je još jednom sjajno dirigovao našom igrom, na kraju je zabeležio dabl-dabl učinak. U trećoj deonici smo došli do maksimalnih +20 i već tada nagovestili domaćinu da neizvesne završnice neće biti. Ipak, Cibona nije htela da se tako rano preda pred svojim navijačima. Napravili su mini seriju na startu 4/4 i prišli na samo 8 poena zaostatka. Imali su u tim trenucima nekoliko otvorenih šuteva i priliku da nam se još više približe ali, na našu sreću, nisu pogodili, Posle više od 4 minuta u poslednjoj četvrtini uspeli smo da postignemo koš i više nisu imali nikakve šanse da se vrate. Pobeda dobija na težini kada se zna da smo igrali bez Millera i Sanija, dva vrlo bitna igrača za naš napad tj. odbranu. Samardo je zabeležio odličan debi, biće još bolji i brži sa više treninga. I Vanja je bio veoma raspoložen, bušio je odbranu domaćina svojim prodorima i nezaustavljivim ulazima. Šteta što mali Pecarski nije ulazio, nije ni Obrad a Tadija je dobio šansu dok je NWG odmarao. Idemo dalje, sledi novo evro gostovanje, ovaj put u Limož. Verujem u novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Williams-Goss 20, Tadić, Marinković 19, Veličković, Tomić, Pecarski, Gavrilović 6, Andrić 14, Samuels 16, Čakarević 6, Stevanović 3, Šalić 6.