среда, 31. јануар 2024.

Monako - Partizan 85-70

Kada gubimo, obično nas najviše košta katastrofalan start meča ili očajna završnica, ovaj put je ovo drugo presudilo. Domaćin je otvorio utakmicu serijom 6-0, nama je prve poene doneo Kevin kapiten posle skoro 3 minuta igre, a zatim i prvo vođstvo 14-16, što je bio i rezultat na kraju prve deonice. Bolje smo izgledali pod oba koša nakon ulaska Frenka umesto Bruna, došli smo i do +5, ali Monako par puta pravi serije, a ona od 8-0 u finišu prvog dela im je donela i opipljivu prednost (44-35) koju je Kevin, na našu sreću ublažio, trojkom preko ruke u poslednjoj sekundi poluvremena. Pi Džeja nije hteo šut, dozvolili smo im puno ofanzivnih skokova i to je glavni razlog što smo bili u minusu nakon 20 minuta igre.  U nastavku. Monako je održavao razliku sa poluvremena, da bi u finišu 3/4 ona bila za 2 poena istopljena (65-61). I onda kreću naši najlošiji trenuci večeras, i to u odlučujućoj deonici. Serija protivnika 9-0, mi 4 i po minuta bez koša i na kraju beležimo ubedljiv poraz, a deonicu završavamo sa jednocifrenim brojem poena. Ne može se sa samo 2 igrača dobiti ovakav rival, kao ni sa toliko izgubljenih lopti i lošim građenjem našeg koša. Samo su Kevin i Frenk bili raspoloženi, Pi Džej bez koša i koncentracije, svi ostali sa skromnim ili nikakvim učinkom. Balša i Poni nisu ulazili, a Tristan, Džej i Đuša opet u ulozi navijača. Nema vremena za tugovanje, već za 2 dana nas očekuje novo gostovanje, ovaj put Virtusu, idemo u Bolonju po pobedu. Volim Partizan!

Partizan: LeDay 8, Avramović 6, Koprivica, Punter 28, Smailagić, Jaramaz, Nunnally 6, Trifunović, Dozier, Ponitka, Kaminky 17, Caboclo 5.