среда, 14. јун 2023.

Partizan - C.zvezda 88-80

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Bez iznenađenja na startu finalne serije, očekivano u naredni duel ulazimo sa vođstvom 1-0. Odlična igra u prvom poluvremenu donela nam je veliku prednost, pa nas pad koncentracije u drugom nije koštao trijumfa. Kontrola utakmice i rezultata od starta, gosti su samo uspeli da povedu sa penala 0-2, a onda je na semaforu stajalo 7-2, zatim 13-4, da bi u finišu prve deonice došli i do dvocifrene prednosti (29-16). Kevin i Zek su rešetali iz svih pozicija, kapiten nije mogao da promaši, razlika se sve više povećavala da bi na polovini utakmice bila i nedostižna (56-36). Kevinov problem sa ličnim greškama (dobio je 3 početkom 2/4) bio je razlog što nismo ubacili 70 poena do velikog odmora. U nastavku se probudio i Smaja, izdominirao je u napadu u trenucima kada je prednost počela da se topi, pridružio mu se i Dante sa par vezanih poena i tako smo sačuvali opipljivu razliku pred odlučujuću četvrtinu (73-61). Stao nas je šut za 3 u drugom poluvremenu, promašivali smo i iz otvorenih pozicija i to je bio jedan od glavnih razloga što se protivnik ponadao da može do preokreta. Uspeli su pred kraj da priđu na 85-80, ali im neizvesniju završnicu nismo dozvolili. Zek je bio  najefikasniji, pratio ga je Kevin, a Nane, Papa i Dante su sačuvali municiju za meč broj 2. U igru nisu ulazili samo Balša i Aleksa koji je uleteo u tim umesto Save. U četvrtak smo ponovo domaćini, vidimo se na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: LeDay 24, Avramović, Koprivica, Punter 19, Smailagić 11, Papapetrou 1, Exum 8, Nunnelly 3, Lessort 9, Trifunović, Anđušić 5, Madar 8.