уторак, 6. јун 2023.

Partizan - Cedevita Olimpija 90-71

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Uspešno smo odradili majstoricu i u polufinalnoj seriji, pa smo tako došli do poslednje prepreke na putu ka trofeju. Utakmica je bila slična onoj prvoj, kontrolisali smo rezultat od samog starta, ali i bili mnogo angažovaniji na skoku, pa su gosti samo jednom bili u rezultatskom egalu. Odlično otvaranje i finiš prvog poluvremena, Smaja je počeo sa 8 vezanih poena sa distance, a vrlo brzo na semaforu je stajalo 16-2. Do odlaska na prvi mali odmor protivnik je smanjio zaostatak na 24-16, a sredinom druge deonice jedini put nisu bili u minusu (29-29). Usledila je naša serija 12-1 za dvocifrenu prednost na polovini meča (41-30). U nastavku smo rutinski čuvali i povećavali razliku koja je u jednom trenutku narasla i na večeras maksimalnih +28 (86-58). Do kraja Cedevita Olimpija je uspela da ublaži poraz i izbegne katastrofu, jer je na parketu bila naša rezervna petorka sa golobradim Savom na čelu. Zek je odigrao doktorski, odlični su bili i Jam i Smaja, a ostali su se iskusno sačuvali za finale. Nakon 2-1 u prethodne 2 serije, u finalu očekujem trijumf od 3-0, a u utorak je na programu prvi duel. Vidimo se opet na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: LeDay 17, Drezgić, Koprivica 2, Punter 6, Smailagić 11, Papapetrou, Exum 11, Nunnelly 12, Lessort 4, Trifunović 7, Anđušić 11, Madar 9.