четвртак, 2. јун 2022.

Partizan - C.zvezda 70-67

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Malo je falilo da utakmica potraje 2 dana, ali se ipak završilo pre ponoći. Klizav parket je pravio velike probleme igračima, gotovo da nema ko se nije klizao po njemu i padao, a Zagor se pred sam kraj i povredio, nadamo se da nije ništa ozbiljnije. Iščupali smo pobedu posle velike borbe i neizvesne završnice, a očajna treća deonica mogla nas je koštati završetka serije. Na poluvremenu smo imali solidnu prednost (39-31), a onda smo ubacili jednocifren broj poena u 3/4, pa smo u odlučujuću četvrtinu ušli u neočekivanom zaostatku (47-54). Ipak, na krilima navijača uspeli smo da se vratimo, pa je u poslednjih 5 minuta usledila rezultatska klackalica. Dalas je otvorio utakmicu sa dve vezane trojke, a onda se primirio sve do 3 i po minuta pre kraja kada nam je svojom trećom tricom doneo novo vođstvo (63-61). Protivnik je poslednji put vodio 2 minuta pre kraja (63-65), da bi Zek doneo novo izjednačenje, a Kevin i vođstvo, 57 sekundi pre kraja (68-65). Nakon njegove trojke usledio je prekid utakmice i duga pauza jer su se sudije povukle sa terena tražeći da se isprazne neki delovi tribina. Kada je meč konačno nastavljen rešio ga je Jam sa linije za slobodna bacanja, 10 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene. Gregor i Tristan nisu ulazili, Dule i Dangubić bodrili saigrače u civilu. Četvrti duel je na programu već prekosutra, videćemo da li će biti odigran pred istim brojem navijača ili u manjem broju. Šta god da bude, idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Punter 22, Vukčević, LeDay 7, Zagorac 2, Avramović 14, Koprivica 5, Smailagić 2, Moore 9, Glas, Lessort 2, Trifunović, Madar 7.