петак, 3. јун 2022.

Partizan - C.zvezda 112-84

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Ubedljiv trijumf za izjednačenje u seriji, pa će peta utakmica odlučivati o šampionu Jadrana. Imali smo odlično šutersko veče, pogotovo u prvom poluvremenu kada smo srušili rekord ABA lige po broju ubačenih poena u tom delu igre. A nismo dobro počeli, naročito u odbrani. Nijedan njihov napad nismo uspevali da odbranimo, pa je na semaforu stajalo 14-22 nakon 5 i po minuta prve deonice. A onda su Jam, Matijas i Zagor zamenili Trifu, Dalasa i Smaju, i mašina se upalila nakon zakucavanja kapitena. Napravili smo seriju 10-0, da bi tačku na efikasnu 1/4 stavio Kevin trojkom za 35-27, uz neverovatan podatak da mu je to bio tek prvi šut posle skoro 10 minuta igre. U istom ritmu smo nastavili i u drugoj deonici, pa smo brzo došli do velikih 49-29 i već tada praktično rešili pitanje pobednika. Na veliki odmor se otišlo sa 68-43, falila su nam još 2 koša da već u prvom poluvremenu postignemo isti broj poena koliko za celu prošlu utakmicu. Već u 3/4 šansu su dobili i Gregor i Tristan, a prednost smo rutinski održavali pred poslednju četvrtinu (88-63). Stotka je pukla Trifinim košem na polovini deonice, on je nešto kasnije i isključen zbog nesportskog ponašanja, a vrlo brzo smo došli i do večeras najvećih +34 (103-69). Do kraja meča protivnik je ublažio poraz, pre svega zbog ogromnog broja slobodnih bacanja koje je izveo. Aleksa i Matijas su bili najraspoloženiji u napadu, ali su i ostali dali veliki doprinos u ovoj pobedi. Svi su ulazili u igru, Balša neočekivano tek u 4/4, i svi su se upisali u strelce, a Dule i Dangubić su i ovaj meč ispratili u civilu. Pionir je bio popunjen samo sa pola kapaciteta, ali je grmelo kao da je krcat. U ponedeljak je odlučujući susret, verovatno u neregularnim uslovima, videćemo da li će biti završen na terenu ili van njega. U svakom slučaju, mi se spremamo da upišemo i treću pobedu u nizu. Volim Partizan!

Partizan: Punter 9, Vukčević 2, LeDay 8, Zagorac 2, Avramović 24, Koprivica 2, Smailagić 11, Moore 11, Glas 5, Lessort 19, Trifunović 7, Madar 12.