среда, 6. април 2022.

Trento - Partizan 63-79

Uspešno odrađen poslednji meč grupne faze Evrokupa, ostaje nam da saznamo protivnika u nokaut fazi. Nije bilo lako kao što su mnogi očekivali, ali možda je i bolje što smo imali još jednu ozbiljnu proveru pred odlučujuće mečeve kako se ne bi opustili. Prvih 10 minuta je obeležila rezultatska klackalica i završena je našim vođstvom (15-18), sredinom 2/4 smo prvi put došli do dvocifrene prednosti, ali je nismo sačuvali na velikom odmoru (29-37). U nastavku je domaćin zaigrao bolje, uspeo čak i da preuzme vođstvo (51-49), međutim, ponovo smo dali gas i vratili prednost sa poluvremena uoči poslednje deonice (53-61). Do kraja smo polako povećavali razliku, nije bilo nikakve neizvesnosti pa smo mirno priveli meč. Zek je upisao novi dabl-dabl i potvrdio dobru formu, raduje minutaža i dobar učinak Dalasa posle dužeg vremena, Jama nije hteo šut, imao je nekoliko promašaja sa pozicija iz kojih obično pogađa, ali to nije uticalo na njegovo samopouzdanje, Gregor i Tristan su dobili šansu tek u finišu, a prvi je uspeo i da se upiše u strelce. I na ovom gostovanju smo bili bez Rodija, Duleta i Dangubića, a opet smo imali odličnu podršku sa tribina. Idemo dalje, sledi utakmica sa Megom u nedelju u Hali sportova, idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Punter 4, Vukčević, LeDay 20, Zagorac, Avramović 8, Koprivica 4, Smailagić 6, Moore 12, Glas 3, Lessort 6, Trifunović 5, Madar 11.