недеља, 10. април 2022.

Mega - Partizan 68-97

Stigoh iz Hale sportova, pobedismo...

Revanširali smo se Megi sa kamatom za poraz u Pioniru i tako nastavili da dižemo formu pred odlučujući deo sezone. Neobičan termin nas nije poremetio, čak ni na samom startu, videlo se da smo se dobro spremili za protivnika i da ćemo imati ozbiljan pristup. Nakon neizvesnosti u prvih 10 minuta (24-26), utakmica je rešena već do poluvremena kada nismo dozvolili domaćinu da deonicu završi sa ubačenim dvocifrenim brojem koševa, a od 8 primljenih poena samo 2 su bila iz igre, i to 7 i po minuta pre odlaska na veliki odmor (32-52). Nismo se opuštali ni u nastavku, razlika se povećavala do danas maksimalnih +31 (37-68) sredinom 3/4, pa su naši najstandarniji igrači mogli da predahnu i ne rizikuju neku povredu. Svi su ulazili u igru i svi su postizali poene osim kapitena, a Matijasa su 2 skoka delila do dabl-dabl učinka. Opet je isti trio propustio utakmicu, to je već postala uobičajena vest. Lep ambijent u legendarnoj dvorani i puno naših bivših igrača u publici. Ostala nam je još jedna utakmica u ligaškom delu ABA sezone i to ona najveća - klasik sa Cibonom, u petak u Pioniru, vidimo se tamo. Volim Partizan!

Partizan: Punter 16, Vukčević 7, LeDay 12, Zagorac, Avramović 7, Koprivica 3, Smailagić 3, Moore 14, Glas 2, Lessort 10, Trifunović 8, Madar 15.