четвртак, 3. јун 2021.

Partizan - Mega 81-77

Pobedismo...

Teže nego što su mnogi očekivali revanširali smo se protivniku i izborili majstoricu. Skoro ispunjena Hala sportova zbunila je naše igrače pa je početak meča tj. cela prva deonica ličila na susret od pre 2 dana. Bili smo smušeni i nesigurni u napadu što su gosti iskoristili da na mali odmor odu sa velikom prednošću (12-25). Sve se promenilo već u 2/4, igrači su se navikli na pesmu sa tribina i do poluvremena stigli i prestigli protivnika (40-38). Kada smo sredinom trećeg perioda počeli da se odlepljujemo (56-49), izgledalo je da ćemo ih slomiti mnogo ranije ali, da nismo postigli koš uz zvuk sirene, ne bi ni imali vođstvo pred odlučujuću četvrtinu (63-61). Održavali smo minimalnu razliku sve do minut i po pre kraja kada smo opet došli do "velikih" +7. Međutim, ni to nije bilo dovoljno za mirnu završnicu jer smo brzo prodali dve lopte, pa smo morali da strepimo za pobedu sve do poslednjih sekundi. Ipak, nismo kažnjeni za greške pa će treći duel odlučiti finalistu. Mika je opet bio najrasploženiji, a istakao se i Ogi sa dvocifrenim brojem poena i asistencija. Aleksa obeležio utakmicu sjajnim zakucavanjem, Zagor i Trifa isporučili po 2 vrlo bitne trojke u drugom poluvremenu, Markus se nije još vratio u formu, Ubica kapitenski, Dule bi ostavio bolji utisak da nije promašio 3 bacanja, a Nidža i Džoš su opet bili neupotrebljivi. Majstorica je u subotu, videćemo da li će Raša biti u sastavu ili ćemo ga gledati u finalu. Volim Partizan!

Partizan: Mika 19, Zagorac 8, Petrović, Paige 1, Dangubić 14, Stepanović 6, Jaramaz 11, Miletić 7, Veličković 7, Perkins, Janković, Trifunović 8.