уторак, 1. јун 2021.

Mega - Partizan 94-86

Zaslužen poraz, Mega je povela u seriji pa ćemo prekosutra igrati za majstoricu i produžetak sezone. Nedopustivo loša prva deonica, u kojoj smo primili čak 34 poena, koštala nas je utakmice. Nije bilo lako vratiti se nakon skoro dvostrukog zaostatka (34-18), mada smo do poluvremena tu prednost domaćina prepolovili (50-42). Dobro smo krenuli u nastavku, došli na 58-55, ali je Džoš brzopleto i nepotrebno šutnuo trojku u jednoj kontri, kada smo imali igrača više i mogli da priđemo na samo poen. Umesto toga, primili smo trojku pa je do početka poslednje četvrtine Mega ponovo imala ogromnu prednost (75-60). Nismo se ni tada predavali, uspeli da ponovo učinimo meč neizvesnim prilaskom na "samo" - 5, ali Mika i Zagor nisu mogli sami da naprave preokret. Dule je trebalo da dobije veću šansu, bolje da je uzeo i sve Nidžine minute jer je ovaj danas izgledao totalno nemoćno. I Trifa je možda previše vremena proveo na klupi, ali o tome odlučuje trener. Markus se vratio posle povrede, dobro počeo ubacivši 2 trice, ali do kraja više ga nije služio šut. Aleksa ovaj put kratko proveo na terenu, a Miha nije ni ulazio. Revanš je u sredu, pretpostavljam da će i Raša biti u igri jer više prava na kiks nemamo. Volim Partizan!

Partizan: Mika 22, Zagorac 20, Petrović, Paige 6, Dangubić 10, Stepanović, Jaramaz 16, Miletić, Veličković 7, Perkins 3, Janković, Trifunović 2.