понедељак, 26. април 2021.

Partizan - Split 80-58

Još jednim ubedljivim trijumfom stavili smo tačku na naš nastup u ABA ligi u ovoj sezoni. Ušli smo ozbiljno u meč, već u prvoj deonici stekli dvocifrenu prednost (26-13), a na poluvremenu rešili i pitanje pobednika (42-21). Najvećih +26 imali smo pred kraj meča (76-50). Takvim pristupom smo ispoštovali protivnika, ali pre svega nas same, pa će Splićani kroz baraž morati da se izbore za prvoligaški status. Osim kapitena, svi sa klupe su dobili priliku, a Mika je obeležio prvih 10 minuta kada je ubacio skoro isti broj koševa koliko i ceo tim Splita. Rašu je jedan skok delio do novog dabl-dabl učinka. Mozli je imao 3 efektna zakucavanja, a u strelce su se upisali i juniori Nidža i Đole. Trener Matović je fino raspodelio minutažu, čak je i Trifa sa povređenim prstom proveo pola utakmice na terenu. Zagor je i ovaj duel preskočio zbog povrede. To je to za sada, domaća liga startuje za nešto više od mesec dana, a zemunska Mladost će nam biti prva prepreka na putu ka trofeju namenjenom šampionu Srbije. Igra se na dve dobijene, a verovatno ćemo do tada imati i neku trening utakmicu. Volim Partizan!

Partizan: Mika 12, Paige 13, Dangubić 7, Jaramaz 13, Veličković, Perkins, Jovanović 5, Janković 7, Radovanović 2, Thomas 11, Trifunović 2, Mosley 8.