четвртак, 4. фебруар 2021.

Partizan - Lokomotiva 71-69

Pobedismo...

Konačno trijumf nakon 4 vezana neuspeha i to kada smo bili na pragu, ne samo poraza, nego prave rezultatske katastrofe. Imali su gosti +18 (28-46) u finišu prvog poluvremena i izgledalo je da sledi još jedno razočaranje i odustajanje od trofeja na još jednom frontu. Po ko zna koji put ove sezone loše smo otvorili utakmicu, protivnik je brzo došao do lake prednosti (5-13), ali Ubica i Raša su nas vratili u život i pristojan zaostatak na prvom malom odmoru (22-24). U drugoj deonici nam ništa nije polazilo za rukom, za razliku od protivnika, pa je prednost polako rasla u njihovu korist. Rezultat na poluvremenu i nije bio toliko loš (35-48) s obzirom kako smo smušeno izgledali. A onda u nastavku, kada je neka druga ekipa u crno-belim dresovima izašla na teren. Jako u odbrani i odlučnije u napadu doneli su nam nadu da meč nije izgubljen. Lokomotiva, koja je odlična napadačka ekipa, nije mogla u 3/4 da dođe do dvocifrenog broja poena. Odličan je bio Mika u tim trenucima, pridružili su mu se i ostali pa smo pred odlučujuću četvrtinu ponovo bili u igri (52-56). Sve do 4 minuta pre kraja nismo uspevali da im priđemo bliže, ali kako se približavao finiš tako su i gosti bili sve nesigurniji, a mi hrabriji. Džoš je bio loš u većem delu susreta, a na kraju je bio meč viner. Ubacio je trojku za prvo izjednačenje na meču, 32 sekunde pre kraja (69-69), a onda pogodio i posle prodora 4 sekude pre zvuka sirene. Na sreću, njihov poslednji šut je završio na obruču pa je slavlje igrača moglo da počne. Velika pobeda protiv jakog rivala i dobra šansa da prođemo u top 8. Po nekim kalkulacijma dovoljan nam je još jedan trijumf, ali pokušaćemo da pobedimo u oba preostala meča. Iako je Džoš ubacio 5 naših poslednjih poena, MVP utakmice je bez sumnje Raša. Za 2 je šutirao skoro bez promašaja, trojke nije hteo da forsira nakon što je prvi pokušaj bio neuspešan, a 2 skoka su mu falila da zabeleži dabl-dabl. Večeras je ličio na onog Rašu kakvog znamo iz najboljih dana, nadamo se da će tako i nastaviti. I ogromna energija na klupi je bila prisutna od početka što dovoljno govori koliko su svi želeli ovu pobedu. Zagor je opet bio šuterski impotentan, očigledno je da ima neki problem u glavi, valjda to neće dugo trajati. Idemo dalje, u subotu igramo sa Igokeom na istom mestu i, bez obzira što nam  je plej-of  van domašaja, pobeda mora da nam bude imperativ. Volim Partizan!

Partizan: Mika 8, Zagorac, Paige 8, Dangubić, Jaramaz 11, Veličković 9, Perkins 9, Janković 3, Radovanović, Thomas 23, Trifunović, Mosley.