четвртак, 11. фебруар 2021.

Partizan - Borac 76-72

Prvi trijumf nad Čačanima ove sezone, mnogo teže nego što je trebalo da bude. Kontrolisali smo rezultat od starta, Borac je samo jednom došao do nerešenog rezultata (28-28), a na poluvremenu smo imali solidnu prednost (40-32) uz odličnu partiju Mike. U nastavku smo brzo došli do dvocifrene razlike i, kada je na startu poslednje deonice na semaforu stajalo 68-52, izgledalo je da je pobednik rešen. Ali, onda smo nepotrebno zakomplikovali utakmicu, protivnik je 30-ak sekundi pre kraja prišao na samo -2, pa smo strepeli do samog kraja tj. Džošovih poena u našem poslednjem napadu. Šteta što smo u 4/4 pokvarili dobar učinak do tada i propustili šansu da im vratimo sa kamatom za one poraze u ABA ligi. Raša pod hitno da poradi na slobodnim bacanjima, danas je šutirao sramnih 3/8, a ni Ogi, Džoš i Markus se nisu proslavili van linije 6.75 (zajedno su šutirali 4/18). Zagor i Nidža su ceo meč proveli na klupi zbog zdravstvenih problema, nadamo se da će prekosutra biti na terenu. Čestitke kapitenu na velikom jubileju (500 utakmica u svetom dresu) uz želju da 502 bude sa peharom u ruci. Polufinale je u subotu (21h), večeras ćemo saznati ko će nam stajati na putu do finala. Volim Partizan!

Partizan: Mika 15, Zagorac, Paige 8, Dangubić 12, Jaramaz 11, Veličković 4, Perkins 9, Janković, Thomas 7, Trifunović 8, Mosley 2.