четвртак, 26. септембар 2019.

Superkup ABA lige: Partizan - Mega 86-73

Rutinska pobeda i plasman u polufinale ovog nebitnog takmičenja koje se ovaj putu igra u Zagrebu. Birča upisao prve minute od povratka u klub, a Zagor nije bio u protokolu za ovu utakmicu zbog lakše povrede leđa. Klinci iz Mege bolje su otvorili meč, ubacili 4 trojke u prvoj deonici, i samo zahvaljujući Raši nismo bili na većem zaostatku nakon odlaska na prvi mali odmor (18-21). U 2/4 raspucao se Markus koji je sa 3 trojke pokrenuo ceo tim da zaigra mnogo ozbiljnije, pogotovo u odbrani, pa smo već na poluvremenu stekli dvocifrenu prednost (46-33). Treba istaći da su nam i igrači Mege mnogo pomogli u tome jer su promašili čak 14 slobodnih bacanja. Birča je odmenio Markusa u nastavku na mestu prvog šutera, razlika se sve više povećavala, a u finišu 3/4 iznosila je i danas maksimalnih +27 (69-42). Poslednju četvrtinu obeležili su naši bivši igrači Tanasko senior i Trifa koji su pogurali svoj tim da ublaži poraz, prišli su u jednom trenutku na "samo" -10, ali dalje nisu mogli. Kori i Ogi nisu briljirali kao na nekim pripremnim utakmicama, Gorda, Nidža, Mozli i Žanis imali svoj standardni učinak, a i dalje se čeka Arti da opravda svoj status jednog od najvećih pojačanja. Ubica igrao nepun minut, dok je mladi Miletić dobio nešto veću minutažu ali bez prilike da se istakne. Borba za finale je na programu prekosutra u istom terminu, a protivnika ćemo saznati večeras.

Partizan: Walden 2, Paige 21, Gordić 9, Parakhouski 2, Jaramaz 2, Miletić, Veličković, Birčević 16, Janković 5, Thomas 15, Peiners 8, Mosley 6.