недеља, 29. септембар 2019.

Superkup ABA lige: Cedevita Olimpija - Partizan 77-99

Više nego zasluženo osvojen prvi ovosezonski trofej, i to onaj koji nismo imali u našim prenatrpanim vitrinama. Najbolje otvaranje utakmice na ovom turniru, Ogi nam je brzo doneo lepu prednost (12-3) ubacivši prvih 8 poena za samo 2 minuta i tako najavio da će biti raspoložen večeras. Protivnik je odmah uzvratio, pa se na prvi mali odmor otišlo miroljubljivo (20-20). U 2/4 je krenula pucačina, oba tima su vrlo brzo završavala napade, ali mi smo bili precizniji i na poluvremenu imali dvocifreno vođstvo (55-44). Raspucana je bila i treća deonica, ali naša prednost se nije promenila (84-73) pa smo mirno dočekali poslednju četvrtinu. A nju smo odigrali najbolje u odbrani, primili samo 4 poena, i tako na impresivan način došli do pobede. Imali smo dosta raspoloženih igrača, osim Birče svi su se upisali, a jedino Ubica nije ulazio u igru. Ali videli smo ga na parketu kada je podigao pehar, nadamo se da će to uraditi još 4 puta ove sezone. Raša je MVP, opravdao je velika očekivanja navijača a treba pohvaliti i ostale za prikazano, koliko je ko mogao u ovom trenutku. Idemo dalje, već za 2 dana kreće ono pravo, gostujemo Veneciji koja je takođe igrala danas (izgubili od Fortituda 89-82) pa neće biti odmornija od nas. Probaćemo da i na startu Evrokupa nastavimo ovaj pobednički niz koji traje od početka priprema.

Partizan: Walden 13, Zagorac 6, Paige 6, Gordić 12, Parakhouski 2, Jaramaz 20, Velićković, Birčević, Janković 11, Thomas 13, Peiners 12, Mosley 4.