четвртак, 2. мај 2019.

Partizan - Tamiš 84-80

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Skromna poseta i neočekivana drama protiv autsajdera iz Pančeva. Gosti su odlično otvorili utakmicu, samopouzdanje im je sve više raslo pa je na semaforu vrlo brzo stajalo 6-16. Do kraja prve četvrtine smo prepolovili zaostatak (16-21), a 3 minuta pre odlaska na veliki odmor i preokrenuli rezultat (39-38), ali ni to nije uplašilo Pančevce koji su na poluvremenu i dalje imali minimalnu prednost (45-46). U nastavku smo stegli u odbrani i u finišu 3/4 konačno došli do dvocifrene razlike (62-52) zahvaljujući pre svega malom Marku koji je bio i najbolji strelac večeras. Tamiš se ni tada nije predavao i ponovo su pripretili u prvim minutima poslednje deonice (69-65), ali tada pravimo seriju 7-0 i na 5 minuta pre kraja dolazimo do maksimalnih +11 (76-65). Činilo se tada da smo ih konačno slomilili i da nećemo gledati neuzvesnu završnicu ali uporni gosti nisu tako mislili. Minut i po pre kraja prilaze na samo -2 (80-78), a na istom odstojanju su bili i 28 sekundi pre zvuka sirene (82-80). U našem poslednjem napadu Markus je izborio faul uz namernu ličnu, pogodio oba bacanja i tako konačno stavio tačku na ovaj meč. Zamalo da nam se osveti ležeran pristup, na tome moramo da poradimo kako nam se ovakve, već dobijene utakmice, ne bi više ponavljale. Pogotovo ne u Pioniru. Osim igrača za koje se znalo da neće igrati, ovaj put je odmorio i Aleks, a Vanja i Gangula su se vratila na parket. Vasa nije bio šuterski raspoložen kao protiv Mege ali je opet bio jedan od efikasnijih u timu. Idemo dalje, nemamo puno vremena da se bavimo dubljim analizama, već u nedelju nas očekuje novi duel. I treći put zaredom bićemo domaćini, ovaj put u goste nam stiže Dinamik. Vidimo se na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Janković N. 14, Paige 6, Trifunović 2, Pušica 9, Marinković 7, Jaramaz 11, Veličković 4, Pecarski 16, Zagorac 6, Janković S. 3, Gagić 2, Nikolić 4.