четвртак, 16. мај 2019.

Mega - Partizan 81-90

Ni pojačana Mega nije uspela da prekine našu pobedničku seriju. Kontrolisali smo utakmicu od starta, domaćinu dozvolili samo da povede 2-0, a onda se upalila mašina i već na poluvremenu smo imali dvocifrenu prednost. Markus (igrao sa maskom) je zatrpavao trojkama koš Mege u prvom delu meča. Izgleda da njemu maska nije smetala kao Zagoru, i da mu je pomogla da bolje nišani na koš rivala. U nastavku je Vanja preuzeo ulogu snajperiste, pa smo došli i do večeras najvećih +18 na polovini poslednje deonice. Do kraja utakmice Mega je uspela samo da ublaži poraz, neizvesne završnice nije bilo. Ubica je od danas izbio na drugo mesto klupske večne liste košarkaša sa najviše utakmica za prvi tim (ovo mu je bila 445). Pretekao je Kecmana, i sada je samo Pera Božić ispred njega (471). Ako bude i sledeće sezone predvodio tim sigurno će biti novi rekorder. Večerašnjim trijumfom smo se osamili na čelu tabele, i do kraja ligaškog dela imamo još 4 utakmice. Sledeća je u subotu kada ćemo gostovati u Pančevu ekipi Tamiša koja nas je jedina namučila od početka Superlige. Ovaj put ćemo ih ozbiljnije shvatiti i lakše upisati novu recku. Volim Partizan!

Partizan: Janković N. 10, Paige 13, Pušica, Marinković 17, Jaramaz 14, Veličković 12, Pecarski, Zagorac 9, Renfroe 2, Janković S. 5, Gagić 5, Nikolić 3.