субота, 16. фебруар 2019.

Partizan - FMP 83-71

Pobedismo...

Novi trijumf Trinkijevog tima i obezbeđeno finale Kupa. Odlično smo otvorili utakmicu, poveli 8-1 posle nepuna 2 minuta igre, a vrlo brzo smo došli i do prve dvocifrene prednosti (14-3), zahvaljujući šuterski raspoloženom Vanji. Usledio je mali pad u igri, uz nekoliko promašenih slobodnih bacanja, pa je protivnik smanjio zaostatak do odlaska na prvi mali odmor (21-16). Sredinom 2/4 ponovo dolazimo do +11 (35-24), ali ni to nije bilo dovoljno da na poluvreme odemo sa opipljivom razlikom jer je FMP vratio meč u rezultatski egal (39-36). Na startu treće deonice dozvolili smo im i vođstvo (41-43), ali to je vrlo kratko trajalo, pravimo seriju 6-0, i više nijednom do kraja utakmice nismo morali da jurimo rezultat. I u ovoj četvrtini smo stekli dvocifren plus (61-51), ali ne i da ga sačuvamo do početka poslednje deonice (63-57). Ipak, neizvesne završnice nije bilo. Kengur je pogurao ekipu na otvaranju 4/4, pridružio mu se Aleks, a Markus i Vanja su trojkama stavili tačku na ovo polufinale. Na kraju rutinska pobeda, bez preteranog umaranja, ostao je još jedan korak do odbrane trofeja. Videćemo ko će nam biti protivnik sutra u finalu, ali ko god da bude, mi se najviše pitamo oko ishoda utakmice. Ja u pobedu ne sumnjam. Volim Partizan!

Partizan: Janković N. 7, Paige 6, Sy 8, Marinković 17, Jaramaz 2, Gegić, Veličković 7, Pecarski, Renfroe 13, Janković S. 3, Landale 18, Gagić 2.