субота, 2. фебруар 2019.

Cibona - Partizan 59-83

Parni valjak je protutnjao kroz Zagreb, ni trunke neizvesnosti nije bilo, a rezultat bi bio još katastrofalniji po domaćina da nismo promašili čak 13 slobodnih bacanja. Od starta smo diktirali ritam, brzo poveli 10-2, a Cibosi su prve poene iz igre postigli tek posle 5 minuta. Usledila je njihova najbolja serija na utakmici posle koje su došli do vođstva (14-12), ali to je bilo kratkog daha pa smo do odlaska na prvi mali odmor vratili prednost na našu stranu (16-20). Poslednji otpor Cibona je pružila pred kraj prvog poluvremena (32-31), a onda pravimo seriju 10-0, na pauzu odlazimo sa +9 (32-41), i već tada je meč bio odlučen. Odmah u nastavku, na krilima Markusa i Gangule, povećavamo razliku na +21 (38-59), i do kraja rutinski kontrolišemo utakmicu. Najveću prednost imali smo 3 minuta pre završetka meča (54-81). U napadu smo dominirali u reketu, Cibona nije imala rešenja za naše centre, čak je i Kengur ubacio dvocifren broj poena iako je vrlo brzo upao u problem sa ličnim greškama. Trinki je svima sa klupe dao šansu, a Zagor je preskočio ovaj duel. Videlo se i protiv Ritasa da još nije skroz fit. Važna pobeda protiv velikog rivala, eliminacija iz Evrope nije ostavila traga na ekipu, što je dobro jer moramo biti skoncentrisani za nastavak sezone. Sledi poslednja utakmica u Evrokupu, gostujemo u Berlinu ekipi koja ide dalje sa prvog mesta, treba se pobedom oprostiti od ovog takmičenja. Ne sumnjam da će tako i biti. Volim Partizan!

Partizan: Janković N. 9, Paige 12, Sy 5, Marinković 3, Gegić 3, Veličković 4, Pecarski 1, Renfroe 4, Janković S. 5, Landale 12, Gagić 16, Nikolić 9.