субота, 26. јануар 2019.

Partizan - Mega 98-86

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Jako važan trijumf u borbi za plej-of i dobra uvertira za sledeću evropsku utakmicu. Hala skoro puna iako su loši vremenski uslovi otežavali put do Pionira, a malo je falilo da oni koji su došli vide prvu našu 100-tku ove sezone. Alex je sa dve trojke otvorio utakmicu i najavio seriju od 8-0 ali su gosti na isti način zatvorili prvu deonicu posle koje smo imali minimalnu prednost. Mega se držala i tokom većeg dela 2/4 pa smo tek u finišu prvog poluvremena, tačnije poslednja 2 minuta, uspeli da se odlepimo na dvocifrenu razliku i na veliki odmor odemo bez nervoze. Ipak, nije moglo bez nje u 3/4. Uporni Milojevi klinci, iako oslabljeni neigranjem par bitnih igrača, prišli su na samo poen zaostatka i imali slobodna bacanja za prvo vođstvo na utakmici ali su oba promašili pa smo i pred poslednju četvrtinu bili u plusu, ovaj put za 4 poena. U 4/4 smo se uozbiljili, brzo otišli na +14, i do kraja rutinski održavali stečenu prednost. Aleksej je zaslužio epitet igrača utakmice, ne samo što je bio najefikasniji već i najborbeniji, a sa penala je bio nepogrešiv -9/9. Alex dobar, a istakli su se i Banđa i Kengur. Gangula je prilikom jednog odlaska na klupu reagovao prenervozno, činilo se da će krenuti u svlačionicu ali su ga smirili pa je odustao. Ostaje nejasno da li je takva reakcija bila zbog izmene i (opet) male minutaže ili je bio nezadovoljan svojom lošom partijom (bez poena i brzo zarađene lične greške). Šta god da je u pitanju, mora mu se skrenuti pažnja na takvo ponašanje. Zagor je propustio i ovaj meč a Ubica i mali Marko jedini nisu ulazili. Idemo dalje, u sredu nam stiže Ritas, dužnik iz ove ali i prethodne sezone, vreme je za revanš sa kamatom. Vidimo se na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Janković N. 9, Paige 12, Sy 17, Marinković 5, Gegić, Veličković, Pecarski, Renfroe 17, Janković S. 3, Landale 15, Gagić, Nikolić 20.