уторак, 22. јануар 2019.

Monaco - Partizan 68-71

Šteta za promašen zicer u poslednjoj sekundi, propuštena je prilika da slavimo sa većom razlikom nego oni u Pioniru, ali ipak upisana vrlo bitna pobeda protiv jakog tima. Za samo tri dana slavili smo na dva teška gostovanja protiv ekipa koje su nas dobile u Beogradu. I to bez dva važna igrača, Alekseja u Zadru i Zagora obe utakmice. Počeli smo furiozno, poveli 9-0, a domaćin je prve poene zabeležio posle skoro 3 minuta igre. Nastavili smo u dobrom ritmu, došli do večeras maksimalnih +11, ali onda se Monako probudio i počeo polako da topi našu prednost. Usledila je druga četvrtina, deonica koju smo najlošije odigrali, dopustili protivniku da preuzme vođstvo i na veliki odmor bude u plusu (41-38). U nastavku je viđena velika borba sa malo poena i puno grešaka na obe strane. Nismo koristili njihove prazne minute u napadu da ponovo dođemo do opipljive prednosti ali smo u poslednji deo meča ipak ušli sa poenom viška. Do polovine 4/4 stekli smo +8 i imali nekoliko puta šansu da se još više odlepimo ali skoro 4 minuta smo bili bez postignutog koša pa nismo uspeli da ih slomimo dosta ranije. Na sreću, ni Monako u tom periodu nije bio efikasan pa smo sačuvali stečenu zalihu. Kada je Alex ubacio oba slobodna bacanja 2 minuta pre kraja i doneo nam velikih 68-59, pobednik ovog susreta se polako nazirao ali je bilo jasno da neizvesnost i uzbuđenja neće izostati zbog jurenja koš razlike. U finišu se ušlo u penal završnicu, a 4 sekunde pre kraja pri rezultatu 65-71, domaćin je dobio faul na šutu za 3 koji su maksimalno realizovali. Mi smo promašili u poslednjem napadu i trojku i zicer pa je Monako odbranio beogradsku pobedu. Ipak, najvažnije je da smo trijumfovali drugi put u top 16, i sada imamo lepu šansu da odemo još dalje u ovom takmičenju. Čestitke igračima i stručnom štabu, zaslužili su podršku koju imaju tokom cele sezone, imali su je i večeras u finom broju, a neće izostati ni u subotu protiv Mege u Pioniru. Vidimo se tamo. Volim Partizan!

Partizan: Janković N. 2, Paige 11, Sy 7, Marinković 13, Gegić, Veličković, Pecarski, Renfroe 20, Janković S., Landale 2, Gagić 10, Nikolić 6.