субота, 27. октобар 2018.

Partizan - Zadar 85-95

Stigoh iz Arene, izgubismo...

Zaslužen trijumf gostiju, nadigrali su nas u svim elementima igre. Strah od novog poraza bio je prisutan od početka utakmice, naši igrači su bili u psihološkom grču, čak ni podrška sa tribina nije uspela da im donese pozitivnu energiju. Zadar rasterećen, svi su ih prežalili pred ovo gostovanje, a oni su odigrali verovatno svoju najbolju partiju za ovu sezonu. Prva četvrtina je bila izjednačena, u drugoj smo krenuli serijom 7-0 ali su gosti uzvratili sa 11-0! Poslednji put smo vodili 2 i po minuta pre poluvremena a onda smo im dozvolili novu seriju posle koje smo na veliki odmor otišli sa 8 poena zaostatka. I umesto da u nastavku mi krenemo silovito to su uradili oni. Minus je postao dvocifren, strah se još više uvukao u naše redove, srljali smo iz greške u grešku što su Zadrani nemilosrdno kažnjavali i u jednom trenutku imali maksimalnih 23 poena viška. Kada je sve bilo odavno rešeno, napravili smo seriju kojom smo samo ublažili ovaj bolan poraz. Novajlija Brown nije ulazio u igru iako je bio na klupi u opremi a Zagor je i ovaj meč odgledao u civilu. Nije lako ali mora što pre da zaboravimo ovaj neuspeh, inače peti zaredom, i da već sledeću utakmicu u Turskoj odigramo mnogo bolje. Sa Čanetom na klupi ili nekim drugim znaćemo danas ili sutra. Volim Partizan!

Partizan: Paige 16, Sy 5, Aranitović 10, Marinković 10, Gegić 3, Veličković, Pecarski 1, Brown, Janković 19, Landale 2, Gagić 12, Nikolić 7.