субота, 29. септембар 2018.

Cedevita - Partizan 84-87

Konačno je pala Cedevita u Zagrebu! Čekali smo da se to desi još od poena Gagija Milosavljevića u poslednjim sekundama meča pre 5 i po godina. I večeras je bilo neizvesno iako smo na poluvremenu imali 21 poen prednosti. Prve dve deonice odigrali smo nestvarno. Domaćin nije znao šta ga je snašlo, pucali smo od samopouzdanja i želje za pobedom, razlika je rasla iz minuta u minut i izgledalo je da će utakmica biti rešena mnogo pre kraja. Ipak, Cedevita ulazi furiozno u nastavku meča, pravi seriju od 10-0 koju prekida Vanja sa dve vezane trojke i pred poslednju četvrtinu zadržavamo dvocifrenu prednost (+13). Nastavili smo sa lošom igrom pa su nam u finišu prišli na samo poen, imali čak i napad za vođstvo koji nisu iskoristili, a onda je Zagor trojkom 70 sekundi pre kraja, činilo se, obezbedio mirnu završnicu. I bila bi mirna da smo malo bolje izvodili slobodna bacanja. Ovako, dozvolili smo im šut sa centra za produžetak koji, na našu sreću, nije pogodio metu. Ubica je ipak bio u timu večeras, pomogao koliko je u ovom trenutku mogao a Vanja zaslužuje epitet junaka utakmice. Treba pohvaliti i Sanija, Alekseja i Gegu na sjajnoj odbrani u prvom poluvremenu, kao i Gangulu i Zagora koji su bili odlični kad smo pravili razliku. Markus odigrao nešto slabije nego što se očekivalo a Kengur solidan. Samo mali Marko nije ulazio u igru. Čestitke Čanetu i momcima na vrlo važnoj pobedi, bolja najava sezone nije mogla da bude od slavlja na najtežem gostovanju za nas. Idemo dalje, sledi prva utakmica u Evrokupu, u sredu gostujemo u Italiji kod ekipe Trenta. Volim Partizan!

Partizan: Paige 9, Aranitović 5, Marinković 25, Gegić 6, Veličković 4, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 12, Landale 11, Gagić 13, Nikolić 2.