субота, 18. новембар 2017.

Partizan - Olimpija 77-78

Stigoh iz Pionira, izgubismo...

Kada ti najslabija skakačka ekipa u ligi dva puta uhvati loptu posle promašaja u svom poslednjem napadu onda je jasno da nije tvoje veče. Olimpija je zasluženo trijumfovala a mi smo doživeli četvrti uzastopni poraz na svom terenu u oba takmičenja koja igramo trenutno. Prvi put smo spustili protivnika ispod 80 poena ali smo ovaj put zatajili u napadu. A činilo se da ćemo rutinski slaviti posle 1/4. Dozvolili smo gostima samo 9 poena, stekli dvocifrenu prednost ali ni to nije bilo dovoljno da ih slomimo. Nije ih slomila čak ni Vanjina "bomba" preko celog terena u poslednjoj sekundi prvog poluvremena. "Zmajčeki" su sve hrabro izdržali i u nastavku krenuli u kontranapad što im se isplatilo već u trećoj deonici jer su na odmor pred poslednjih 10 minuta otišli sa 3 poena prednosti (58-61). Promašili smo mnogo zicera a nismo bili puno bolji ni prilikom izvođenja slobodnih bacanja. Rezultatska klackalica trajala je tokom cele 4/4, imali smo priliku da sve bude drugačije u samom finišu ali nas je skupo koštala naša najveća boljka ove sezone - loše građenje koša, Olimpija je iskoristila oba penala a kapitenov šut za pobedu je završio na obruču i sve je bilo gotovo. U utorak je zatajio NWG a večeras Miller. Miha je nastavio sa košgeterskom krizom a ni Đoko se nije proslavio. Stevanović je bio raspoložen i za šut i za blokade ali ga nismo puno koristili. Šteta što ga Novica nije video u našem poslednjem napadu jer je bio sam kao duh i čekao da šutne tricu. Gavrilo odličan a Pecarski junior se opet nije naigrao zahvaljujući treneru. Sve je iznenadio Obradov neulazak u igru (a možda i ne) s obzirom da nije bilo Samarda a Sani je i dalje psihički opterećen teškom povredom koju je skoro prebrodio. Dobro je što sledi pauza, dobro će nam doći da vidimo šta i kako dalje. I sa kojim timom. I s kim na klupi. Volim Partizan!

Partizan: Miller 5, Williams-Goss 16, Tadić, Aranitović 2, Marinković 14, Veličković 6, Tomić, Pecarski 6, Gavrilović 17, Andrić 3, Stevanović 6, Šalić 2.