среда, 8. новембар 2017.

Partizan - Lokomotiva 83-93

Stigoh iz Pionira, izgubismo...

Junački smo se borili veći deo utakmice protiv jedinog neporaženog tima u grupi i prvog favorita za osvajanje Evrokupa. Odlično smo počeli, vrlo brzo stekli dvocifrenu prednost (17-6) ali smo na prvi odmor otišli sa samo +3 (24-21). U 2/4 se vodila izjednačena borba ali su iskusniji gosti uspeli da izbore prednost na poluvremenu (39-41). I u nastavku se nismo predavali, ekipe su se smenjivale u vođstvu sve do finiša treće deonice kada smo zatajili u napadu što je Lokomotiva iskoristila i napravila svoju najveću prednost do tada (56-63). Ključni detalj u poslednjoj četvrtini je 5.lična greška večeras odličnog Samarda pa, osim prilaska na -4, više od toga nismo mogli. Gosti su pogodili nekoliko bitnih trojki i napravili nedostižnu razliku koju su sačuvali do kraja. Igrali smo bez Novice, Čakija i Stevanovića, Vanja se probudio u odnosu na prošli meč od pre dva dana, Miha opet zatajio (samo jedna trica) a NWG i Miller standardno efikasni. Mali Marko opet lepo iskoristio svoju minutažu a Đoko i Gavrilo borbeni ali bez nekog većeg učinka. Idemo dalje, za 3 dana gostujemo Megi, vreme je da se vratimo na pobednički kolosek. Volim Partizan!

Partizan: Miller 17, Williams-Goss 18, Tadić, Aranitović, Jovanović, Marinković 13, Tomić, Pecarski 5, Gavrilović 5, Andrić 3, Samuels 17, Šalić 5.