недеља, 16. октобар 2016.

Partizan - Olimpija 86-85*

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Ne znam kako ali nastavili smo pobedničku seriju. I pored mučnih dešavanja na tribinama na početku utakmice, očajnog šuta, neverovatnih grešaka i virusa, Džiletovi ratnici nisu poklekli ni večeras. Sličan početak kao protiv Cibone, gosti prave malu razliku na startu ali ih stižemo do kraja 1/4. Do poluvremena niko nije uspeo da se odlepi a na odmor "Zmajčeki" odlaze sa minimalnom prednošću. Odmah smo ih okrenuli u nastavku ali onda Olimpija pravi seriju 11-0 i dolazi do lepe prednosti od 8 razlike. Jurili smo ih sve do polovine 4/4 kada konačno izjednačujemo ali nikako nismo mogli da pređemo i u vođstvo. Sa egal rezultatom se ušlo u poslednjih pola minuta i usledila je Hičkokova završnica. Olimpija pogađa za novu prednost 9 sekundi pre kraja a u poslednjem napadu Hač asisitira Majstoru za koš uz faul u poslednjoj sekundi. Nije iskoristio bacanje za pobedu pa se otišlo u produžetak. Ponovo je Olimpija bila u boljoj situaciji u poslednjim trenucima. Vodili su do 6 sekundi pre kraja a onda je Vanja ubacio tricu za preokret i pobedu jer su gosti promašili u poslednjem napadu iz 3 pokušaja i ostali bez najvećeg skalpa u ligi. Na kraju su ispraćeni aplauzom za prikazanu fer i sportsku igru, uzvratili su na isti način. Velika pobeda posle svih dešavanja i vrlo bitna jer smo je ostvarili sa rovitim igračima koje uz sve malere nije hteo ni šut a nekoliko puta smo protivniku poklanjali već osvojene lopte, uhvaćene pod košem kada nije bilo nikog od njihovih igrača ali su nam bežale iz ruku u aut i davali smo im prilike za popravni. Samo igrači sa velikim srcem dobijaju u izgubljenim situacijama a Džile je na dobrom putu da od ovog tima stvori šampione. Daće Bog da se to i desi. Idemo dalje, sledi evro premijera i gostovanje u Nemačkoj. Idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Robinson 2, Ratkovica 6, Vrabac 6, Marinković 12, Veličković 13, Majstorović 7, Birčević 7, Koprivica, Andrić 7, Hečer 20, Pot, Luković 6.