среда, 19. октобар 2016.

Ludvigsburg - Partizan 64-65

To može samo Partizan! Drama već u prvoj evro utakmici i pobeda u završnici za infarkt. Dugo će se pamtiti Banetova asistencija za Birču u poslednjoj sekundi. Kao da je trening u pitanju a ne utakmica LŠ. Prvo je lagano poslao protivničkog igrača u aut a onda, kada je bilo normalno da se šutira (što bi uradilo 99% igrača), Bane je pronašao Birču koji je spustio loptu u koš uz zvuk sirene. Vrlo bitna pobeda, šesta ove sezone, treća sa poenom razlike. A početak nije nagoveštavao da ćemo dobro proći večeras. Domaćin je brzo poveo sa 11:1 a prve poene iz igre smo ubacili tek posle 6 minuta! Mučili smo se i sa prevođenjem lopte, ubacivanjem sa strane i plus smo se punili ličnim greškama. A što je najluđe od svega, okrenuli smo ih već do kraja 1/4. Vanja i Hač su pokrenuli mašinu, gosti su srljali iz greške u grešku a zahvaljujući Vanjinoj trojci uz zvuk sirene na odmor smo otišli sa 2 poena prednosti. Već na startu drugog poluvremena stekli smo dvocifrenu razliku. Birča je dominirao u tim trenucima u napadu a Uroš u odbrani (podelio par rampi), činilo se da ćemo pitanje pobednika rešiti u 3/4 ali se razlika istopila pa smo u poslednju deonicu ušli sa "samo" +6. I tu prednost smo brzo prokockali, domaćin je preokrenuo i u poslednji minut ušao sa vođstvom. Bane im je poklonio napad bacivši prejaku loptu za Hača ali su promašili dva bacanja 10-ak sekudni pre kraja i onda se desio pobedonosi napad opisan na početku. Opet smo imali veliku podršku navijača na tribinama a igrači su im se odužili velikom pobedom. Idemo dalje, sledi novo gostovanje, ovaj put u Železnik. U nedelju, tačno u podne. Volim Partizan!

Partizan: Robinson 6, Ratkovica 10, Vrabac 3, Marinković 9, Veličković 1, Majstorović 3, Birčević 15, Koprivica 3, Andrić, Hečer 11, Pot, Luković 4.