субота, 6. мај 2017.

Partizan - Borac 93-87

Pobedismo...

Nisam bio u mogućnosti da prisustvujem novom spektaklu u Pioniru (drugi put ove sezone) ali to nije omelo Džiletove ratnike da upišu novu pobedu, četvrtu u domaćoj ligi. Odlični šuteri iz Borca izborili su se za neizvesnu završnicu ali ne i za veliku senzaciju. Posle 1/4 stekli smo prednost (20-14) ali smo u drugoj deonici dozvolil gostima da nam ubace čak 26 poena i na poluvreme odu sa minimalnom prednošću (39-40). I u sledećih 10 minuta smo primili isti broj poena ali smo ovaj put mi bili još raspucaniji pa smo pred poslednju četvrtinu opet bili u plusu (70-66). Prednost smo povećali na +8 ali se Borac nije predavao i na minut pre kraja prišao na samo poen zaostatka. Ipak, nismo se unervozili pa smo na kraju obezbedili trijumf pre poslednjeg napada. Bane i Birča su opet imali svoj BB show, uz veliku pomoć Heča koji se vratio u tim posle dve propuštene utakmice. Kopriva i Konan nisu ulazili, Gordon nije bio ni na klupi a Frenki, koji i zvanično više nije naš igrač, došao je da podrži bivše saigrače pred put za Ameriku. Idemo dalje, sledi nova utakmica u Pioniru već za 3 dana. Stiže nam FMP, idemo po novu pobedu uz, nadam se, dosta punije tribine. Volim Partizan!

Partizan: Ratkovica 17, Vrabac 5, Marinković 8, Veličković 8, Majstorović, Birčević 17, Koprivica, Andrić 12, Hečer 19, Pot 4, Karahodžić, Luković 3.