понедељак, 22. мај 2017.

Dinamik - Partizan 83-87*

Nakon gomile neizvesnih utakmica u domaćoj ligi, na red je došla i jedna sa produžetkom. I ovaj put smo izašli kao pobednici mada je izgledalo da ćemo zabeležiti najlakši trijumf od početka Superlige. U finišu prvog poluvremena imali smo 18 poena viška (32-50) ali smo dozvolili domaćinu seriju 6-0 do odlaska na odmor a onda i da nas stigne u 3/4 i pred poslednju deonicu uđemo izjednačeni (60-60). Mutini zabranici je otvaraju sa novih 6-0 a onda na scenu stupa Miha i vezuje 2 trice (4 ukupno) pa ponovo krećemo sve iz početka. Do kraja regularnog dela ekipe su se smenjile u vođstvu ali niko nije uspevao da stekne više od 2 poena prednosti. Otišlo se u dodatnih 5 minuta u kojim je ipak kvalitet i iskustvo došao do izražaja pa smo utakmicu rešili pre poslednjeg napada. Idemo dalje, pobednički niz je nastavljen a nećemo ga prekinuti ni posle utakmice protiv Spartaka u Pioniru u četvrtak. Vidimo se tamo. Volim Partizan!

Partizan: Ratkovica 9, Vrabac 7, Jovanović, Marinković 10, Veličković 12, Majstorović 6, Birčević 10, Koprivica 2, Andrić 17, Hečer 12, Karahodžić, Luković 2.