субота, 13. мај 2017.

Mega - Partizan 79-84

I ponovo smo do trijumfa došli posle velikog preokreta i minusa na poluvremenu. Kao da Toša šteluje rezultate i tako puni klupsku kasu. Samo da nas KSS ne kazni i zbog toga. Na žalost, Pot se povredio u finišu prvog poluvremena (zglob), nadamo se da neće uslediti duža pauza za njega. Za razliku od prethodnih utakmica ovu smo otvorili dosta dobro i več posle 1/4 imali lepih +8. Sledi neshvatlji pad u sledećoj deonici, Mega je pogađala trojke i na veliki odmor odlazimo sa -2. Odmah u nastavku domaćin pravi neverovatnih 16-0 i dolazi do velike prednosti posle koje bi se svi predali ali ne i mi. U poslednju četvrtinu smo ušli sa -13 a onda se upalila mašina. Bane je razigravao saigrače (a i poentirao), Heč se probudio, topila se prednost Mege a Miha je pogodio svoju jedinu ali vrlo bitnu trojku za izjednačenje 3 minuta pre kraja. Kada smo ih konačno i prestigli prednost više nismo ispuštali. Odlično smo izvodili slobodna bacanja tokom celog meča, što nije bio slučaj ranije a raduje i smirenost kod igrača u finišu, nismo im dozvolili da se vrate posle izgubljene prednosti pa smo izbegli novu dramu. Idemo dalje, već u ponedeljak imamo novo gostovanje, putujemo u Vršac po sedmu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Ratkovica 12, Vrabac 7, Marinković 9, Veličković 12, Majstorović 2, Birčević 12, Koprivica, Andrić 5, Hečer 17, Pot 4, Karahodžić, Luković 4.