недеља, 28. мај 2017.

Borac - Partizan 73-76

Pobedismo...

Još jedna neizvesna utakmica i trijumf iako je Borac imao šut za produžetak. Domaćin je bolje počeo i stekao prednost posle 1/4. U finišu prve i početkom druge deonice pravimo seriju od 11-0 i prelazimo u vođstvo posle kojeg, osim dva izjednačenja, nismo dali Borcu priliku da vrati vođstvo u svoj posed sve do poslednje sekunde iako su nas pratili u stopu. Velikih +11 imali smo na startu poslednje četvrtine ali nismo ni tada uspeli da obezbedimo mirniju završnicu. Po ko zna koji put ove sezone režirali smo novu dramu koja se završila sa srećnim krajem za nas. Novica i Birča su imali po nekoliko svojih raspoloženih minuta kada su svojim poenima držali uporne Čačane na odstojanju. Heč se standardno probudio u drugom poluvremenu a Bane je meč završio ranije zbog 5.lične. Zaigrao je i Pot nakon povrede skočnog zgloba ali Džile nije hteo odmah da ga optereti sa minutažom jer se bliži završnica sezone kada će nam biti mnogo potrebniji. I ostali su dali svoj mini doprinos ovoj pobedi a jedino Kopriva i Tanasko nisu ulazili. Idemo dalje, već za 3 dana sledi novo gostovanje, ovaj put u predgrađu. Volim Partizan!

Partizan: Ratkovica 6, Vrabac 5, Marinković 8, Tanasković, Veličković 13, Majstorović 6, Birčević 15, Koprivica, Andrić 5, Hečer 8, Pot 2, Luković 8.