недеља, 29. септембар 2024.

Spartak - Partizan 80-89

Uspešno preskočena i druga prepreka na Jadranu pa u odličnom raspoloženju čekamo start Evrolige. Motivisani domaćin, debitant u ovom takmičenju, odlično se držao 35 minuta i naterao nas da dobro zapnemo u poslednjoj deonici kako bi sprečili veliko iznenađenje. Spartak je dobro ušao u meč, puno problema zadavao nam je naš bivši centar Dušan Miletić, a na prvom malom odmoru rezultat na semaforu je bio 25-24. Loše smo izvodili slobodna bacanja i pogotovo trojke u tom periodu (1/10) što je dodatno ohrabrilo protivnika da do poluvremena i poveća prednost (44-41). Kada je u nastavku Spartak došao do 50-41, počeli smo ozbiljnije da igramo. Uz pomoć Balše, pravimo seriju 9-0, Sterling nam trojkom donosi i vođstvo posle dugo vremena (52-55), ali se pred odlučujuću deonicu kao da nije ni igralo - 59-59. Domaćin je poslednji put vodio 63-61, a onda je stvar u svoje ruke uzeo Bonga - za samo 2 i po minuta ubacuje 3 trojke, stičemo lepu prednost (68-75) i bez nekih problema privodimo utakmicu kraju. Prvi strelac tima bio je Sterling, pratili su ga Karlik i Bonga, a Dvejn i Mario igrali samo prva 4 minuta. Balša odličan, kao i Ife, iako ga nije hteo šut sa distance, a što pre moramo da poradimo na penalima, pogotovo centarska linija. I ovaj duel su preskočili Laki i Majk, kao i juniori Aleksa i Mitar, videćemo da li će biti nekih izmena u timu za četvrtak, kada otvaramo evroligašku sezonu na gostovanju Baskoniji. Dve godine zaredom tamo smo ispuštali pobede na neverovatne načine, sad je vreme za trijumf. Volim Partizan!

Partizan: Davies 6, Lundberg 8, C. Jones 15, Ntilikina 2, Washington, Koprivica 11, Nakić, Marinković 5, Pokuševski 2, Brown 21, Bonga 13, T. Jones 6.