среда, 17. април 2024.

Partizan - Igokea 94-85

Pobedismo...

Peti uzastopni trijumf za vođstvo u četvrtfinalnoj seriji, a do odbrane Jadrana treba nam još "samo" 6. Izjednačen početak utakmice, gosti su se držali u većem delu prve deonice i tek u njenom finišu smo se odlepili na +6, ali je Igokea malo prišla nakon 10 minuta (27-23). Odolevali su i na startu 2/4, tačnije sve do rezultata 33-33, a onda pravimo seriju 7-0 i u završnici poluvremena dolazimo do prve dvocifrene prednosti (52-41). Nismo je sačuvali na velikom odmoru jer smo primili koš u poslednjoj sekundi, ali smo ipak imali solidnu razliku pred nastavak meča. Džej je bio odličan van linije 6.75 (3 od 3), a raspoloženi su bili i Bruno i Nane. Drugo poluvreme je počelo serijom Igokee 7-0, ali smo uzvratili sa 13-0 i odlepili se na velikih 67-52. I u ovoj deonici smo primili koš uz zvuk sirene pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa rezultatom 71-61. Dali smo gas i došli do večeras najvećih 84-65, međutim, usledilo je novo opuštanje što protivnik koristi da priđe na 88-78. Ipak, nije bilo bojazni za konačan ishod pa smo rutinski priveli meč kraju. Kapiten je bio najefikasniji, pratio ga je Zek, Džej dobio najveću minutažu od kada je došao, a bio je i nepogrešiv u šutu za 3 (4/4). U igru nisu ulazili Trifa i Đuša, dok su Ogi i Pi Džej i ovaj duel propustili zbog povreda. Revanš je u nedelju, u Laktaše idemo da obezbedimo polufinale nakon dva meča. Volim Partizan!

Partizan: Smith 12, LeDay 16, Avramović 4, Koprivica 4, Punter 18, Smailagić 10, Nunnally 11, Trifunović, Anđušić, Ponitka 5, Kaminsky 5, Caboclo 9.