четвртак, 8. фебруар 2024.

Partizan - Bajern 78-79

Peti neuspeh u nizu, ovaj put nakon primljene trojke sekund pre kraja, pa je Bajern tako postao treći klub koji je uspeo da nas dobije na našem terenu, nakon što su to učinili Barselona i Virtus. Težak, neočekivan poraz, još više smo zakomplikovali situaciju u bortbi za plej-of, ali nema predaje. Pre početka utakmice Luča kapiten je dobio poklon za uspomenu na ovaj duel, njegov prvi protiv svog voljenog kluba od odlaska u inostranstvo pre jedne decenije. Mnogi se i dalje nadaju i priželjkuju da će se vratiti i karijeru završiti u svetom dresu. Nakon dužeg vremena nismo loše otvorili meč kod kuće. U prvoj deonici, ekipe su se smenjivale u vođstvu, oba tima su pravila po kratke serije, a gosti su na mali odmor otišli zadovoljniji (23-26). Bajern se na startu 2/4 odlepio na 23-30, a onda na scenu stupa petorka Aleksa, Ogi, Poni, Zek i Frenk. Svi su bili odlični u odbrani, a napad je predvodio Frenk rešetajući koš gostiju van linije za 6.75. Ubacio je 4 trojke iz isto toliko pokušaja, podigao nivo buke u Areni na još veći nivo i doneo nam prednost na poluvremenu (45-41). Do prve dvocifrene prednosti dolazimo nakon Naneove trojke (57-47), ali se ona istopila i vratila na onu sa poluvremena pred početak odlučujuće deonice. Držali smo ih na distanci u većem delu 4/4, gosti dolaze do izjednačenja na nešto manje od 3 minuta pre kraja (72-72), ali smo u samu završnicu ušli sa 78-74. Međutim, to nije bilo dovoljno za pobedu jer je Bajer serijom 5-0 u poslednjih 40 sekundi došao do velikog trijumfa na najtežem gostovanju u Evroligi. Šteta, imali smo sve u svojim rukama, ali su prethodni porazi u nizu uticali da psihološki padnemo u finišu. Stao nas je šut za 3 u nastavku, samo smo dve trojke ubacili, i te dve su se nećkale i skakale po obruču. Kevin je bio najefikasniji, falili su poeni nekih igrača na koje smo navikli, Džej jedini nije ulazio, a Đuša, Tristan i Trifa nisu bili u protokolu. U nedelju nas očekuje meč sa Igokeom u Laktašima, moramo da prekinemo ovu lošu seriju. Volim Partizan!

Partizan: Smith, LeDay 5, Avramović 3, Koprivica 2, Punter 22, Smailagić 2, Jaramaz 8, Nunnally 10, Dozier 10, Ponitka, Kaminsky 14, Caboclo 2.