понедељак, 10. октобар 2022.

MZT Skoplje - Partizan 74-92

Za razliku od premijerne utakmice u Zagrebu, kada se domaćin držao u prvih 5 minuta, ovaj put smo otvorili meč sa 9-0 i dozvolili protivniku isto toliko poena, ali za celu deonicu (9-25). Već tada smo praktično rešili pitanje pobednika, do poluvremena razlika je ostala ista (32-48), a Dante je bio najzapaženiji u tom delu utakmice. Od tada pa sve do kraja držali smo ih na bezbednoj distanci i rutinski održavali prednost. MZT je uspeo da priđe na -10 početkom drugog poluvremena (38-48), ali smo ponovo dali gas i otišli na nedostižnih 46-67. Kao i Alba, i MZT se više oslanjao na šut za 3 nego za 2 i igru pod košem, ali oni nisu bili toliko precizni kao evroligaš iz Berlina. U drugoj polovini poslednje četvrtine opet smo videli mladu petorku - Jam, Trifa, Đorđije, Balša i Tristan, a ovaj poslednji se istakao serijom poena. Dante i Nane najefikasniji, a samo je još i Jam bio dvocifren u našem timu. Gregor je propustio i ovaj duel, kao i od ranije povređeni Smaja i Aleksa. Odlična atmosfeta i poseta u dvorani u Skoplju, iako je bio nepopularan termin za radni dan, ali tamošnji ljubitelji košarke nisu hteli da propuste ovaj sportski praznik i dolazak najvećeg srpskog kluba posle 5 godina. Idemo dalje, sledi i četvrto gostovanje u nizu, drugo u Evrolligi, očekuje nas Baskonija u petak. Idemo po prvu pobedu u tom takmičenju. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 7, LeDay 2, Koprivica 5, Punter 5, Papapetrou 5, Exum 17, Jovanović, Niunnally 17, Lessort 8, Trifunović 6, Anđušić 8, Madar 12.