петак, 7. октобар 2022.

Alba - Partizan 100-84

Treći put zaredom Alba nas je ubedljivo savladala u Berlinu, od toga 2 puta su nam ubacili trocifren broj poena. Večeras nas je koštalo očajno prvo poluvreme kada smo primili čak 61 poen. Nadskakali su nas pod oba koša, a najmanje 5 puta se desilo da su nam davali trojke nakon prve promašene i skoka u napadu. Nijednom nismo bili u vođstvu, Alba je od starta bila rastrčana i šuterski naštelovana, a Dante je jedini bio raspoložen kod nas i održavao nas u životu sve do rezultata 16-16. Tada je domaćin napravio seriju 8-0 i na prvi mali odmor otišao sa velikom prednošću (33-18). U drugoj deonici Đuša je zamenio Dantea i malo nas trgao serijom poena, ali ni on nije mogao sam. U jednom trenutku smo bili i na -26, pa je 61-43 na poluvremenu bilo još i koliko-toliko podnošljivo. Bolje smo krenuli u nastavku, probudio se i Kevin, dva puta smo imali napad da spustimo zaostatak na jednocifren broj poena, ali to se nije desilo. I u poslednjoj deonici ista slika, kad god smo prilazili na 10-12 razlike protivnik bi se odlepljivao novom trojkom. Šutnuli su ih duplo više od nas i duplo više pogodili. Osim Đuše, ostali domaći igrači nisu puno igrali, kao ni roviti Jam, a Papa i Nane nisu bili na svom nivou. Imali smo veliku podršku sa tribina, šteta što naš povratak u EL nije prošao srećnije. Velika škola za ovaj tim, očekujemo bolje izdanje već na sledećem evro gostovanju u Španiji. Pre toga, očekuje nas novi praznik košarke, ovaj put u ponedeljak u Skoplju, idemo po drugu pobedu na Jadranu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 13, Koprivica 2, Punter 13, Papapetrou 1, Exum 22, Jovanović, Nunnally 7, Lessort 9, Trifunović 3, Anđušić 14, Madar.